Jeżeli chcemy sprzedać nas samochód to powinniśmy wiedzieć o jednej rzeczy, która pozwoli nam na zwiększenie szans w jego sprzedaży. Rzeczą, nad którą należy popracować przed sprzedażą to wygląd. Jeżeli nasz pojazd ma zniszczony lakier oraz silnik pełen wycieków to niestety bez pomocy mechanika sobie nie poradzimy. Podczas pisania ogłoszenia nie należy okłamywać tylko uczciwe wyjaśnić, co było naprawiane i dlaczego. Pamiętać należy, aby w ogłoszeniu znalazły się wszelkie informacje na temat naszego samochodu.

Najpierw nadwozie.

Lakier samochodowy ma to do siebie, że po pewnym czasie zmienia swój kolor. Lakier samochodowy ulega zniszczeniu związku z:

pogodę, która jest zmienna,

zapiaszczone szczotki na myjni samochodowej,

nieodpowiednie kosmetyki.

Jeżeli nasz samochód jest młody to wystarczy pasta lekkościerna lub mleczko. Przed polerowaniem naszego samochodu należy za pomocą letniej wody i dobrego szamponu dokładnie go umyć. Pamiętać należy o tym, aby nie porysować nadwozia. Umytą karoserię należy dokładnie spłukać, a wodę ściągamy za pomocą gumowej wycieraczki. Przed samym polerowaniem skórzaną irchą należy lakier dokładnie wytrzeć. Następnie możemy rozpocząć nabłyszczać. Nabłyszczanie zależy od rodzaju środka. Mleczko polerujemy do uzyskania połysku, a pastę nanosimy na nadwozie. Jeżeli domowe sposoby nie okazały się zbyt dobre to należy udać się do lakiernika. Prostym zadaniem jest konserwacja czarnych, gumowych oraz plastikowych elementów nadwozia. W sklepach motoryzacyjnych może otrzymać specjalne spreje na bazie silikonu i olejków natłuszczających.

Na naszym kupcu dobre wrażenie zrobią lśniące chlapacze, progi oraz widoczne części nadkoli. W celu uzyskania takiego efektu należy dokładnie umyć oraz odświeżyć silikonowym sprejem. Zadbać należy również o opony i w tym celu należy spryskać pianką lub natrzeć mleczkiem konserwującym. Jeżeli nasz samochód nie należy do młodych to konieczne jest pranie tapicerki. Wykonać to można samodzielnie lub przy pomocy fachowca.

Odkurzanie i czyszczenie plastików.

Wnętrze naszego samochodu powinno zostać dokładnie odkurzone. Podczas odkurzania nie należy zapominać o wszelkich zakamarkach. Dokładnie umyć należy kokpit i tapicerki, które wykonane są z twardszych materiałów i plastików. Odpowiednie czyszczenie może zostać przeprowadzone za pomocą miękkiej szmatki lub szczoteczki maczanej w letniej wodzie. Do czyszczenie ekranów należy użyć pianki lub żelu antystatycznego.

Nabłyszczanie.

Jeżeli plastiki zostały umyte to warto wszelkie plastiki natłuścić sprejem na bazie silikonu. W taki sam sposób pielęgnujemy progi i mieszek lewarka zmiany biegów.

Silnik.

Kupujący nie będzie zachwycony, jeśli nasz silnik będzie wymyty i wypastowany. Związku z tym nie warto pod maską stosować szamponów czy myjek wysokociśnieniowych. Najlepiej jest użyć specjalnych sprejów do czyszczenia silnika. Jeśli pokrywa naszego silnika jest wytłumioną okładziną warto ją odkurzyć.